Follow

Hi.

Welcome to my blog. I document my memories, outfits, travels and beauty favorites here. Explore around and feel free to contact me!                   

Color bomb

Color bomb

Spring has finally arrived. Flowers have sprouted from the ground, smiles have appeared on people's faces and grey coats have been swapped with multicolored clothing. It's so refreshing and gives me so much energy, I just feel the rush of inspiration and motivation flowing through my body.

So naturally, here are some sunny pictures we took by the river. I'm wearing a bright orange jumpsuit from Zara. It's definitely eye-catching because of the color, but also because of the flattering way it hugs your body. I like to wear it out dancing, because it's so much more comfortable since you don't have to adjust it or tug it down like I probably would do with a short dress. You do have to find someone to zip you up, though (but that isn't actually a minus).

Kevad on lõpuks käes. Lilled on oma pead maa seest välja pistnud, naeratused on inimeste nägudele ilmunud ning hallid mantlid on vahetunud värviliste riiete vastu. See on nii värskendav ja annab tohutult energiat, ma tunnen end väga inspireerituna!

Seega siin on pildid kevadisest Canterburyst. Kannan erkoranži lühikest pükskostüümi Zarast, mis esiteks on pilkupüüdev oma värviga ning teiseks oma figuuri kallistava lõikega. Mulle meeldib seda kanda näiteks õhtul tantsima minnes, kuna see on niivõrd palju mugavam, kui sama lühikest kleiti kanda, mida tõenäoliselt õhtu vältel palju kohendama peab. Üks miinus (või siis hoopis pluss) on aga see, et üksinda seda selja taga asetsevat lukku kinni ei saa!

Jumpsuit: Zara

Sunglasses: Primark

Lips: NYX butter gloss in angel food cake

Photography: Oliver Tomson

Feminine

Feminine

Prim and proper

Prim and proper